Witam Kolegów!

Brak w ostatnim okresie naszych systematycznych spotkań obliguje mnie do przekazania szeregu najnowszych informacji związanych z działalnością naszej Sekcji Poligrafów..

  1. 11 grudnia 2017 w siedzibie NOT (Czackiego 3/5) miało miejsce zebranie z udziałem Zarządu oraz prezesów Sekcji, Kół,. Klubów Oddziału Warszawskiego SIMP.

Program zebrania zawierał:

  •  informację Zarządu Oddziału o działalności stowarzyszeniowej w 2017 r.,
  • omówienie zasad organizacyjnych akcji sprawozdawczo-wyborczej w Oddziale Warszawskim w 2018 r.
  • sprawozdania prezesów Sekcji, Kół, Klubów O/W SIMP z działalności w 2017 r oraz planach na 2018 r.
  • w trakcie zebrania przekazana została informacja o zmianach w pracy sekretariatu

Oddziału Warszawskiego SIMP. Po powrocie, prace sekretariatu prowadzić będzie
Pani Małgorzata Czarnecka (poniedziałki 10.00 – 18.00, wtorki 10.00 – 14.00, środy 9.00 – 16.00

Zebranie zakończone zostało zgodnie z tradycją spotkaniem opłatkowym w „Sali  Kominkowej”.Życzenia świąteczne dla wszystkich członków i sympatyków Oddziału Warszawskiego SIMP

Otrzymaliśmy jako Sekcja Poligrafów O/W propozycję wspólnej organizacji „Dni Gutenberga” z okazji 550 rocznicy śmierci Jana Gutenberga 3 – 4 luty 2018

W tej kwestii kontaktowałem się z Panią Barbarą Rogalską. O wyniku rozmowy poinformowałem kol. Tadeusza Chęsego, który wyraził zainteresowanie i gotowość włączenia się do tej okolicznościowej imprezy.

Kolejna propozycja ze strony Muzeum Drukarstwa to wspólne zorganizowanie „Dnia Drukarza” 26 maja 2018. Jest to szczególna okazja bowiem w 2018 r. jest to 50 – lecie ustanowienia Dnia Drukarza.

W związku z otwarciem możliwości powrotu do naszych systematycznych spotkań w siedzibie NOT na Czackiego 3/5, o terminie pierwszego zebrania w nowym roku poinformuję kolegów po ustaleniach z sekretariatem Oddziału Warszawskiego SIMP

Zakładam, że tematami pierwszego zebrania będą: wstępny zarys programu naszej działalności w 2018 r.oraz organizacyjne kwestie wyborów do zarządów Sekcji na poziomie oddziałów i poziomie krajowym.

Pozdrawiam,Bogdan Wyrzykowski